Craig Kirkwood - trenér Haydena Wilda.

Chcete vyhrát olympijské hry v triatlonu v Paříži 2024? V závodě mužů k tomu bude potřeba zaběhnout závěrečnou desítku pod 28:30! Alespoň to v podcastu That triathlon show tvrdí trenér jednoho z největších favoritů, novozélanďan Craig Kirkwood. Jeho svěřenec Hayden Wilde již jednu medaili z olympiády doma má, v Tokiu 2021 si doběhl pro bronz. Ve stejném roce vyhrál i MS v Xterra na Hawaii. Od té doby patří v každém závodě do kterého nastupuje mezi největší favority a je jedno o jaký formát závodu se jedná, ať je to supersprint triathlon v rámci Superleague, klasický olympijský triatlon série WTCS, Xterra na které v rámci triatlonu vyrůstal, nebo dlouhý triatlon, jak dokázal ve svém posledním letošním startu na IM 70.3 v Melbourne.

 

Kdo je ale jeho trenér a jak dokázal z “obyčejného kiwi kluka”, který dvakrát vyhrál MS Xterra v Age group kategorii 18-19 let na Maui, vychovat jednoho z nejlepších triatlonistů všech dob?

Craig Kirkwood, bývalý elitní běžec z Nového Zélandu (osobní rekord v maratonu 2:13), který ukončil svoji aktivní závodní kariéru po neúspěšné kvalifikaci na OH v Londýně v roce 2012 a začal se věnovat trénování profesionálních i amatérských běžců a triatlonistů.

Jak vypadá aktuální trénink Haydena Wilda? (prosinec 2023)

Stále je velkou prioritou zlepšení plavecké výkonnosti, proto absolvuje 5-6 plaveckých tréninků každý týden, přičemž Po - Pá trénuje pravidelně vždy kolem 90" min. V sobotu občas jen lehčí plavecký trénink. Stále to ale odpovídá objemu minimálně 25 - 35 km týdně (respektive 8-9 h.)

Hayden je velmi silný v cyklistice, ale i přesto absolvuje v současném objemovém období 5 - 6 cyklistických tréninků každý týden, což odpovídá 550 - 600 km. Jedna delší vyjížďka každý týden tzv. "long ride" je aktálně kolem 4-5 h. (celkový týdenní objem dle kilometráže odpovídá cca 18 - 20 h.)

A konečně! za mě jednoznačně nejzajímavější běžecký trénink. V aktuálním objemovém období je hlavní prioritou maximálně navyšovat týdenní kilometráž. Aktuálně se pohybuje kolem 100 km/týden. Každý týden absolvuje 2 x tzv. "long run" jednou je to kolem 120" min., druhý "delší běh" 80-90" min. Vše přibližně v tempu @4:15 min./km (spíše v Zóně 2). Plus každý týden absolvuje jeden svižnější trénink např. 8 x 1 km (@ 3:00 -  3:05) "nice and steady".

Aktuální běžecký objem cca 100 km týdně chtějí maximálně navyšovat, to vše bez negativního ovlivnění plaveckého a cyklistického tréninku, až k metě kolem 160 km týdně, což již v minulosti absolvovali!

Běžecký trénink 100 - 160 km týdně odpovídá zhruba (7 - 12 h. týdně)

Celkový týdenní tréninkový počet hodin v aktuálním objemovém období = 33 - 40 h. 

Kdo z Vás to má?

 

 

 

Zpět do obchodu